Aktualności

 • Czas Paschalnego Świętowania

  Dzisiaj rozpoczyna się Liturgia Wielkiego Tygodnia, która wprowadzi nas w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Przeżyjmy ten Wielki Tydzień jak ludzie wiary - godnie, po chrześcijańsku. Niech te dni staną się dla nas czasem szczególnego zagłębienia w misterium paschalne. Trzy święte dni: Wielki Czwartek, Piątek i Sobota. W Wielki Czwartek - Msza św. Wieczerzy Pańskiej i w Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00 (W. Czwartek Rudno 16.30), w Wielką Sobotę - Wigilia Paschalna o godz. 20.00. Adoracja przy Ciemnicy i przy Bożym Grobie w Wielki Czwartek i Piątek do godz. 24.00, a w Wielki Piątek i Sobotę od godz. 9.00. Serdecznie zapraszam do adoracji Pana Jezusa przy Bożym Grobie, do modlitwy i zadumy nad Tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. W Wielką Sobotę święcimy pokarmy wielkanocne, którymi podzielimy się w poranek wielkanocny. Poświęcenie pokarmów w kościele parafialnym o godz. 9.30, 10.00, 10.30, 11.00, 11.30, 12.00, 12.30, 13.00, 13.30 i 14.00 w Rudnie o 10.00, w Uskorzu Małym o 10.15, w Lipnicy o 10.30, w Uskorzu Wlk. o 10.45, w Piotroniowicach o 11.00, na ul. Leśnej o 11.30. Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00.

 • Rekolekcje Wielkopostne 7 – 10. 04. 2019

  W V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczną się w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. bp Antoni Dziemianko. Program Rekolekcji znajduje się w gablotach i na stronie internetowej Parafii. Tradycyjnie na rozpoczęcie rekolekcji zapraszam na Koncert Pasyjny. W programie „Stabat Mater” – Giovanni Battista Pergolesi, początek koncertu o godz. 18.00. Czytaj więcej, aby zapoznać się z programem rekolekcji…

 • Orszak Trzech Króli oddał pokłon

  Już po raz trzeci Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Wołowa. Setki uczestników zgromadziło się w chłodne niedzielne południe, by oddać pokłon Dzieciątku Jezus.

  Orszak rozpoczęła uroczysta msza święta w naszym kościele pod przewodnictwem o. bpa Jacka Kicińskiego CMF. Homilię wygłosił o. Marcin Dragan CMF, posługujący jako misjonarz w odległej o 7 tysięcy kilometrów wschodniej Syberii.

  W słowach skierowanych do parafian misjonarz zwrócił uwagę, że ziarno Słowa Bożego dociera w tak odległe rejony naszego globu, do kraju, gdzie jeszcze 30 lat temu nikt nie uwierzyłby, że misje, udzielanie sakramentów i sprawowanie Eucharystii będzie możliwe...

 • Jubileusz XX-lecia istnienia naszej parafii

  4 czerwca b.r. dziękowaliśmy Panu Bogu za 20 lat istnienia naszej parafii.
  Mszy św. dziękczynnej o godz. 18.00  przewodniczył ks. Arcybiskup Józef Kupny Metropolita Wrocławski. 
  Na wstępie ks. Proboszcz Stanisław Małysa poprosił o przewodniczenie i modlitwę za naszą wspólnotę w tym wyjątkowym dniu.
  Na uroczystość licznie przybyli parafianie, grupy duszpasterskie oraz księża zaproszeni z naszego dekanatu oraz wcześniej posługujący w naszej parafii. Całej uroczystości towarzyszył chór poarafialny, który swoimi pieśniami podkreślił w szczególny sposób doniosły charakter naszego uroczystego spotkania.
  Na zakończenie Ksiądz Proboszcz wyraził wdzięczność wszystkim tym, którzy przyczynili się do budowy tej wspólnoty parafialnej. 

 • Przyjęcie Sakramentu Bierzmowania

  Dnia 18 kwietnia 2018 roku podczas uroczystej Mszy świętej w naszej parafii został udzielony Sakrament Bierzmowania. Liturgii przewodniczył Ksiądz Biskup Andrzej Siemieniewski z Wrocławia, który namaścił Krzyżmem świętym naszą młodzież.

  Na wstępie Mszy świętej w stronę księdza Biskupa Andrzeja została skierowana prośba o udzielenie sakramentu przez ks. Proboszcza Stanisława Małysę i dalej przez delegację rodziców i młodzieży.

  Podczas homilii ksiądz Biskup tłumaczył nam, jaka jest rola Ducha św. w dzisiejszym zróżnicowanym świecie, gdzie ludzie młodzi poszukują odniesienia do wartości. Ciekawie przedstawił, jak można wyobrazić osobę Ducha św. i jak On działa. Trzecią Osobę Boską porównał Biskup Andrzej do pływającego jachtu na jeziorze, który dzięki żaglowi porusza się po wodzie. Ten niewidoczny działający Duch to wiatr, którego nie dostrzegamy, ale widzimy jego działanie. Tak właśnie działa On w naszym życiu – niedostrzegalny, drąży w naszych sercach owoce darów.

2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone