• Akt Oddania Parafii Niepokalanemu Sercu Maryi

Niepokalana, Wszechpośredniczko Łask, nieba i ziemi Królowo, Ucieczko grzesznych i Matko nasza najmiłościwsza, klękamy przed Bogiem i Tobą, Maryjo, w obecności Aniołów i Świętych, aby oddać Twojemu Niepokalanemu Sercu naszą parafię pw. św. Wawrzyńca w Wołowie.

• Zawierzenie Parafii Najświętszemu Sercu Maryi

Żyjemy w wyjątkowych czasach. Świat, który znaliśmy dotychczas, zmienił się drastycznie: zamknięte instytucje, uczelnie, szkoły, muzea, galerie handlowe, przeciążona służba zdrowia, tysiące osób odbywających de facto domową kwarantannę i pozbawionych swoich stałych źródeł dochodu. Nigdy w historii nie zdarzyło się także, aby w tak wielu miejscach katolicy z powodów sanitarnych nie mogli lub bali się uczestniczyć w niedzielnej Mszy świętej.

• DYSPENSA - DLA KOGO

DYSPENSA OD UCZESTNICTWA WE MSZY ŚWIĘTEJ - obowiązek czy przywilej?

Rzecznik Episkopatu: dyspensa od uczestnictwa we Mszy Świętej Skorzystanie z dyspensy od uczestnictwa w Eucharystii niedzielnej lub świątecznej jest przywilejem, a nie obowiązkiem – podkreślił rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ.

• REKOLEKCJE ADWENTOWE 6-9.12.2020R.

EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE” Zgromadzeni na świętej wieczerzy

PROGRAM   REKOLEKCJI

06.12. – 09.12.2020 R.

„Eucharystia daje życie”;  „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”;

„[…] : “Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba” (J. 6,32).

„Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”.

Zapraszając do udziału w Rekolekcjach, prosimy za prorokiem Izajaszem: nie bój się, nie lękaj się, Bóg przychodzi aby zbawić!

Ks. Stanisław T. Małysa

• Drugi cykl katechez przedślubnych

Duszpasterstwo Rodzin informuje: Drugi cykl katechez przedślubnych rozpocznie się w dniu 16 listopada, zakończą 17 grudnia 2020 r. Katechezy będą dostępne dwa razy w tygodniu w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00.