• Niedzielne uczestnictwo w czasie epidemii koronawirusa

Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski Józef Kupny przychylił się do decyzji zawartej w Komunikacie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski.
    Udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca, która dotyczy:

- osób w podeszłym wieku,
    - osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.)
    dzieci i młodzieży szkolnej oraz dorosłych, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę
    - osób, które czują obawę przed zarażeniem.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy Św. niedzielnej we wskazanym czasie NIE JEST GRZECHEM. Jednocześnie biskupi zachęcają, aby osoby korzystające z dyspensy TRWAŁY NA OSOBISTEJ I RODZINNEJ MODLITWIE. Zachęcają też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła POPRZEZ TRANSMISJE RADIOWE, TELEWIZYJNE LUB INTERNETOWE.

Komunikat Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski

Z wiarą w Opatrzność Bożą i w trosce o życie i zdrowie społeczeństwa i w nawiązaniu do komunikatów Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski podejmujemy decyzję o wprowadzeniu prewencyjnych środków ostrożności w sytuacji zagrożenia koronawirusem.

Kościół od dwóch tysiącleci służy osobom chorym i potrzebującym, nawet w czasach epidemii, nie rezygnując z głoszenia Ewangelii oraz sprawowania sakramentów świętych.

1. Mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia (zgodnie z kan. 87 par. 1, 1245 i kan. 1248 par. 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego), rekomendujemy biskupom diecezjalnym udzielenie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca br. następującym wiernym:
    a. osobom w podeszłym wieku,
    b. osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
    c. dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,
    d. osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

• Orszak Trzech Króli 2020

W poniedziałek, 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, ulicami Wołowa, przeszedł Orszak Trzech Króli. Całą uroczystość rozpoczęła Eucharystia w kościele św. Wawrzyńca, którą sprawował Proboszcz Ks. Stanisław Małysa. Po mszy św. orszaki reprezentujące poszczególne kontynenty, rozpoczęły pochód z Rynku, kierując się pod Zamek Piastowski. Tam odegrana została na balkonie scena z Herodem, po czym wszyscy skierowali się w kierunku gospody, a zakończyli marsz w hali sportowej OSiR.

Tu młodzi aktorzy ze Studia Balans przedstawili spektakl taneczny odwiecznej walki i zwycięstwa dobra nad złem. Następnie Trzech Króli złożyło ofiary Nowonarodzonemu Jezusowi.

Na zakończenie mogliśmy cieszyć się koncertem kolęd i pastorałek w wykonaniu Ani Wyszkoni i jej zespołu.

Składamy podziękowania wszystkim parafianom i gościom, którzy zebrali się na orszaku. Słowa szczególnego podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy z serca poświęcili wiele czasu na przygotowanie tegorocznego orszaku.

• REKOLEKCJE ADWENTOWE 15-18.12.2019R.

EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE- Wielka tajemnica wiary

PROGRAM   REKOLEKCJI

15.12. – 18.12.2019 R.

„Eucharystia daje życie”;  „Eucharystia - Wielka tajemnica wiary”;

„[…] abyście uwierzyli w Tego, którego [Bóg] posłał” (J 6,29). - „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”.

Zapraszając do udziału w Rekolekcjach, prosimy za prorokiem Izajaszem: nie bój się, nie lękaj się, Bóg przychodzi aby zbawić!

Ks. Stanisław T. Małysa

Ks. Wojciech Buźniak i Ks. Marcin Malinowski