Archiwum

Znajdą Państwo tu materiały archiwalne, które znajdowały się wcześniej na naszej stronie internetowej. 

 • Holy Wins 2017

  Holy Wins świętowaliśmy w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych. Pod przewodnictwem Księdza Biskupa Antoniego Długosza przeżyliśmy radosną Eucharystię, podczas której podał nam - jak i czy można dziś zostać świętym.

  Jego wyjątkowy styl udzielał się wszystkim, nic więc dziwnego, że dobry humor, śpew i taniec ogarnął całą świątynię. Dzieci przebrane za świętych niosły w paradzie świętych relikwie z naszej parafii i kościoła św. Boromeusza na halę sportową OSIR-u, gdzie po raz kolejny wystąpił i śpiewał z wszystkimi Ksiądz Biskup.

  Następnie uczestniczyliśmy w koncercie kolejnego gościa  Majki Jeżowskiej, która porwała nas do zabawy. Mieliśmy naprawdę wrażenie, że święci radują się w niebie.

 • II Orszak Trzech Króli

  Już w sobotę 6 stycznia po raz drugi ulicami Wołowa przejdzie ORSZAK TRZECH KRÓLI. Również i w tym roku jeden z mędrców – BALTAZAR - pochodzący z TANZANII, przybędzie do Nowonarodzonego na żywym WIELBŁĄDZIE. Dodatkowo w czasie II Wołowskiego Orszaku rozdamy uczestnikom 2 TYSIĄCE CZEKOLADEK.

  Jeszcze nie zdecydowałeś/aś, czy przyjść na wołowski orszak? Wahasz się ze względu na pogodę? Niemożliwe! Nawet KRÓL BALTAZAR nie boi się zimna. Wyrusz z Nami, by oddać pokłon Dzieciątku Jezus. Zaczynamy Mszą Świętą pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego o godz. 11.00 w kościele św. Wawrzyńca.

  Król Baltazar z Tanzanii zaprasza wszystkich na II ORSZAK TRZECH KRÓLI w WOŁOWIE - obejrzyjcie jego zaproszenie.

  Czekamy na Ciebie!

 • NOWOROCZNY KONCERT KOLĘD 28.01.2018 GODZ. 18.00

 • Orszakowe świętowanie

  Barwny Orszak przeszedł po raz drugi ulicami Wołowa. Setki uczestników wzięło udział w Święcie Trzech Króli. Z wielu zakątków ziemi przybyły kolorowe zastępy, a na czele mędrcy, którzy oddali pokłon i dary Dzieciątku Jezus.

  Orszak rozpoczęła uroczysta msza święta pod przewodnictwem abpa seniora archidiecezji wrocławskiej Mariana Gołębiewskiego w naszym kościele. Podczas liturgii Arcybiskup Senior odwołał się do Ewangelii – przedstawił mędrców, którzy podążyli za gwiazdą betlejemską nie znając drogi. Być może pochodzili z Persji lub Jordanii i najprowdopodobniej znali się już na astrologii i układzie gwiazd na niebie. To byli poszukiwacze prawdy, którzy chcieli ją poznać w nowonarodzonym Mesjaszu, oddając Mu pokłon.

  Przekazali też dary, które w religii i kulturze Bliskiego Wschodu miały szczególne znaczenie – złoto jako królowi, kadzidło jako Bogu, a mirę jako człowiekowi, który będzie cierpiał.

2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone