Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.05.2017 r.

  1. Dzisiaj w liturgii przeżywamy VII Niedzielę Wielkanocną – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W całym Kościele trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nabożeństwo majowe z Nowenną o 16.30. Dla modlących się brewiarzem –  Psałterz III tygodnia.

 

  1. Codziennie w naszej parafii Msze św. odprawiane są o godz. 7.00 i 18.00; Sakrament Pojednania pół godziny przed Mszą św. Różaniec św. codziennie odmawiany jest w łączności z Rodziną Radia Maryja o godz. 6.30. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16.30 – 17.30. W każdy czwartek od godz. 16.30 do 18.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W KAPLICY RELIKWII ŚWIĘTYCH.

 

  1. W miesiącu czerwcu, we wszystkich kościołach i kaplicach, sprawuje się codziennie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszej świątyni Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 18.30, po wieczornej Mszy św..

 

  1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W wigilię Uroczystości zapraszam na  czuwanie – początek o 21.00 z modlitwą o wylanie Ducha Świętego. O 21.30 konferencja ks. dr Ryszarda Kempiaka n.t. „Duch Święty dawca charyzmatów i darów duchowych”, o  22.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu i o  23.00 Eucharystia.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Sakrament Pojednania w piątek od godz. 1700, w sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.1700, zmiana Tajemnic Różańcowych. Tradycyjnie odwiedzimy naszych chorych.

 

  1. We wtorek z naszej parafii wyrusza pielgrzymka do Fatimy z racji 100 rocznicy objawień Matki Boskiej. Parafian, którzy chcieliby powierzyć Matce Boże Fatimskiej swoje intencje  zapraszam do składania  ich w zakrystii.

 

  1. Zapraszam na spotkania formacyjne: Odnowa w Duchu Św. w środę o   18.00, ministrantów młodszych w piątek na 17.15, starszych na 18.30.

 

  1. Bóg zapłać za wszystkie dary serca składane na prace przy naszej świątyni szczególnie za te, które dzisiaj złożyliśmy na tacę.

 

  1. Przy wyjściu z kościoła znajduje się prasa katolicka, kolejny nr naszej gazety parafialnej. Zachęcam do czytania i dziękuję za ofiary złożone za prasę.