OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10. 12. 2017 r.

1. Dzisiaj w liturgii przypada II niedziela ADWENTU. Dla modlących się brewiarzem - Psałterz II tygodnia.

2. Codziennie w naszej parafii Msze św. odprawiane są o godz. 7.00 i 18.00. Sakrament Pojednania pół godziny przed Mszą św. Różaniec św. codziennie odmawiany jest w łączności z Rodziną Radia Maryja o godz. 6.30. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16.30 – 17.30. W każdy czwartek od godz. 16.30 do 18.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W KAPLICY RELIKWII ŚWIĘTYCH.

3. W przyszłą III niedzielę Adwentu w naszej Parafii rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe – program znajduje się w gazecie parafialnej  i na stronie internetowej Parafii. Rekolekcje poprowadzi ks. Ryszard Kempiak. Sakrament Pojednania na zakończenie Rekolekcji 20 grudnia.

4. W pierwszy dzień Bożego Narodzenia o godz. 12.00 Sakrament Chrztu Świętego, w drugi dzień modlimy się w intencji wszystkich dzieci, które w tym roku obchodziły pierwszą rocznicę urodzin, a w uroczystość św. Rodziny w intencji Jubilatów. Dzieci rocznicowe  i Jubilatów proszę  zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: środa – św. Łucji, czwartek św. Jana od Krzyża.

6. tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne: w poniedziałek o 18.00 Odnowa w Duchu Św., we wtorek o 16.30 dziecięcy zespół muzyczny, o 17.30 Poradnia przedmałżeńska,  spotkanie Młodzieży klas gimnazjalnych  w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania w tym miesiącu w ramach Rekolekcji Adwentowych 18 i 19. XII o godz. 19.15, w piątek o 18.30 LSO, Msza św. dla dzieci w niedzielę o godz. 9.00.

7. Bóg zapłać za wszystkie dary serca – ofiary składane na potrzeby naszej parafii, szczególnie za te, które z racji II niedzieli miesiąca złożyliśmy na tacę. Przeznaczone zostaną na ogrzewanie kościoła.

8. Można już nabywać Świece Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie  6 i 14 zł. Posiadamy już opłatki wigilijne, które poświęcone, od tego tygodnia będą roznoszone po Parafii. Osoby  pragnące wysłać je wcześniej do rodziny z życzeniami zapraszam do kancelarii lub zakrystii. Przy wyjściu z Kościoła są kartki świąteczne, kalendarze, albumy, stroiki adwentowe, przygotowane przez chór, prasa katolicka, zachęcam do czytania i dziękuję za ofiary złożone za prasę.