OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16.06.2019 r.

1. Dziś w liturgii przeżywamy XI niedzielę zwykłą - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dla modlących się brewiarzem - Psałterz III tygodnia. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 1630.
  1. Codziennie w naszej parafii Msze św. odprawiane są o godz. 7.00 i 18.00; Sakrament Pojednania pół godziny przed Mszą św. Różaniec św. codziennie odmawiany jest w łączności z Rodziną Radia Maryja o godz. 6.30. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16.30 – 17.30. W każdy czwartek od godz. 16.30 do 18.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W KAPLICY RELIKWII ŚWIĘTYCH.
  1. W  miesiącu czerwcu, we wszystkich kościołach i kaplicach, sprawuje się codziennie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w parafii Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej o 18.30.
  1. W środę zakończenie roku szkolnego, uczniów, nauczycieli, pracowników szkół, rodziców zapraszam na Mszę św. dziękczynną na godz. 8.00.
  1. W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Brata Alberta, którego Relikwie I stopnia znajdują się w naszej świątyni.
  1. W  czwartek przypada  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze św. jak w każdą niedzielę z wyjątkiem sumy, która rozpocznie się o 1130, po czym odbędzie się Procesja Eucharystyczna. W Boże Ciało wyjdziemy na ulice naszych miast i wiosek w uroczystej Procesji Eucharystycznej. Niech Chrystus Pan ukryty w Eucharystii błogosławi naszej Parafii, Ojczyźnie i darzy ją pokojem. Nasz udział w tej Procesji niech będzie publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest pośród nas, w naszym życiu. Próba dzieci do sypania kwiatów, do szarf i chorągwi odbędzie w środę o godz. 1630. O przygotowanie ołtarzy proszę: przy ul. Korzeniowskiego Kręgi małżeńskie i Odnowę w Duchu Świętym, a na tle kościoła Róże Różańcowe i pozostałe Wspólnoty (środa 1600). Msze Św. w Rudnie  o godz. 900 i Lipnicy o 1000. Przez oktawę Bożego Ciała procesja wokół kościoła, w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
  1. Zapraszam na  spotkania formacyjne: w poniedziałek o godz. 18.00 Odnowa w Duchu Św., w środę o 17.00 ministranci.
  1. Bóg zapłać za wszystkie dary serca składane na odnowę naszej świątyni, szczególnie za te, które w II i IV niedzielę składamy na tacę.
  1. Przy wyjściu z kościoła znajduje się prasa katolicka, nowy numer naszej gazety parafialnej. Zachęcam do czytania i dziękuję za ofiary złożone za prasę.