OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16.05.2021r.

1. Dziś w liturgii przeżywamy VII Niedzielę Wielkanocną - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W całym Kościele trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W parafii o godz. 9.00 rocznica I Komunii św. Nabożeństwo majowe o 16.30. Dla modlących się brewiarzem - Psałterz III tygodnia.

2. Codziennie w naszej parafii Msze św. odprawiane są o godz. 7.00 i 18.00; Sakrament Pojednania pół godziny przed Mszą św. Różaniec św. codziennie odmawiany jest w łączności z Rodziną Radia Maryja o godz. 6.30. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w poniedziałek, do zakończenia pandemii, po Mszy św. wieczornej od godz. 18.30 do 19.30 i w czwartek od godz. 16.30 do 18.00.

3. Pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących przepisów państwowych i kościelnych dotyczących stanu epidemii. W dalszym ciągu obowiązuje zakrywanie ust i nosa maseczką oraz zachowanie dystansu 1,5 m.

4. W naszych kościołach, przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach odbywają się Nabożeństwa Majowe. Litania do Matki Boskiej Loretańskiej – w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30, w niedziele o 16.30.

5. Zapraszam 19 maja br. na III dzień Nowenny do Świętego Józefa o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W wigilię Uroczystości zapraszam na czuwanie – rozpoczynamy Eucharystią o 20.00 z modlitwą o wylanie Ducha Świętego, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa wstawiennicza i zakończenie o 24.00.

7. 23 maja w niedzielę w czasie Mszy św. o 12.00 dziękować będziemy za kolejne rocznice święceń kapłańskich - ks. Michała 1, ks. Marcina 4, ks. Proboszcza 40.

8. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, które odbędzie się 9 czerwca o godz. 17.00, w poniedziałek o 19.00 - Zespół Szkół ul. Kościuszki, ZSZ ul. Spacerowa, w sobotę o godz. 15.00 spotkanie ministrantów.

9. DIECEZJALNE DUSZPASTERSTWO MŁODZIEŻY Archidiecezji Wrocławskiej organizuje wyjazd do TAIZÉ w Francji w dniach 10-19.07.2021. Więcej informacji na temat zapisów i wyjazdu na stronie DDM.

10. Bóg zapłać Rodzicom dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. za piękny dar komunijny: ornat Miłosierdzia Bożego oraz nagłośnienie pielgrzymkowe, które zostało zakupione przy wsparciu firmy GLORIAN.

11. Bóg zapłać za wszystkie dary serca na potrzeby naszej świątyni, szczególnie za te, które w II i IV niedzielę składamy na tacę. (Nr konta: 73102052420000290201120708).

12. Przy wyjściu z kościoła jest prasa katolicka, nowy nr naszej gazety parafialnej, oraz Gość Niedzielny. Zachęcam do czytania i dziękuję za ofiary złożone za prasę.

13. 23 maja Srebrny Jubileusz kapłaństwa obchodzić będzie Ks. Piotr Śmigielski, nasz parafianin. W mszy świętej o godz. 12.30 w kościele Wniebowzięcia NMP we Wrocławiu Ołtaszynie udział weźmie Prezydent Wrocławia oraz wójtowie gmin Długołęka i Żórawina. Ks. Piotr prosi o modlitwę w swojej intencji z pamięcią o rodzinnej parafii i jej mieszkańcach

2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone