OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.08.2022r.

1. Dzisiaj w liturgii przeżywamy XX niedzielę zwykłą. Dla modlących się brewiarzem - Psałterz IV tygodnia. Dziś liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana M. Kolbe.

2. Jutro 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w każdą niedzielę. W tę piękną maryjną uroczystość święci się w naszych świątyniach wiązanki ziół i kwiatów. W Lipnicy odpust o godz. 12.30.

3. We wtorek Nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli, modlimy się o pokój na świecie, Ojczyźnie i na Ukrainie, polecamy Bogu trudne sprawy polityczne, społeczne i ekonomiczne.

4. Codziennie w naszej parafii Msze św. odprawiane są o godz. 7.00 i 18.00; Sakrament Pojednania pół godziny przed Mszą św. Różaniec św. codziennie odmawiany jest w łączności z Rodziną Radia Maryja o godz. 6.30. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej i w czwartek od godz. 16.30 do 18.00.

5. W czasie wakacji kancelaria parafialna czynna we wtorek, w środę i w czwartek w godz. 16.30 – 17.30. W sprawach losowych proszę kontaktować się z duszpasterstwem po Mszy św. porannej lub wieczornej.

6. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy w Parafii uroczystość odpustową ku czci św. Wawrzyńca, we wtorek Adorację Wieczystą Najświętszego Sakramentu. Wszystkim, za przygotowanie uroczystości, udział w liturgii i dar wspólnej modlitwy, składam serdeczne Bóg zapłać.

7. Dziękuję uczestnikom 41 Pieszej Pielgrzymki z Wrocławia na Jasną Górę za dar wspólnej modlitwy.

8. W liturgii tygodnia wspominamy: w poniedziałek 15 sierpnia Wniebowzięcie NMP, w środę 17 sierpnia w. Jacka prezbitera i w sobotę 20 sierpnia św. Bernarda z Clairvaux opata i Doktora Kościoła.

9. W sobotę 20.08. o godz. 11.00 spotkanie ministrantów.

10. Dzieciom, młodzieży, parafianom i wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrej pogody, odpoczynku i błogosławieństwa Bożego na wszystkich wakacyjnych szlakach, oraz szczęśliwych powrotów do domu.

11. Bóg zapłać za wszystkie dary serca na potrzeby naszej świątyni, szczególnie za te, które w II i IV niedzielę składamy na tacę. (Nr konta: 73 1020 5242 0000 2902 0112 0708).

12. Przy wyjściu z kościoła jest prasa katolicka, nasza gazeta parafialna oraz Gość Niedzielny. Zachęcam do czytania i dziękuję za ofiary złożone za prasę.

2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone