OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.04.2019 r.

1. Dzisiaj w liturgii przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, po Mszy św. o godz. 17.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego Jutro drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek, Koronka do Miłosierdzia Bożego o 16.00 Tradycyjnie ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone są na Papieski Fakultet Teologiczny i na MWSD. Dla modlących się brewiarzem -  Psałterz I tygodnia.
  1. Codziennie w naszej parafii Msze św. odprawiane są o godz. 7.00 i 18.00; Sakrament Pojednania pół godziny przed Mszą św. Różaniec św. codziennie odmawiany jest w łączności z Rodziną Radia Maryja o godz. 6.30. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16.30 – 17.30. W każdy czwartek od godz. 16.30 do 18.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W KAPLICY RELIKWII ŚWIĘTYCH.
  1. Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowywali naszą świątynię do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego:  osobom pracującym przy Ciemnicy -  Redakcji naszej Gazety, zakrystianowi p. Marcinowi,  osobom dorosłym, pracownikom i osadzonym ZK pracującym przy Bożym Grobie i dekoracji ołtarzy. Bóg zapłać Policji za zabezpieczenie ulic na czas Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek. Za przygotowanie dzisiejszej procesji rezurekcyjnej dziękuję paniom niosącym sztandary, Liturgicznej Służbie Ołtarza, chórowi i naszemu organiście za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego.
  1. W czwartek 25 kwietnia o godz. 17.00 Sakrament Bierzmowania, którego udzieli JE O Bp Jacek Kiciński. W środę o 17.00 Sakrament Pojednania dla Bierzmowanych, świadków, rodziców.
  1. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego, stąd z całym Kościołem przeżywamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Przez cały tydzień Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. wieczornej, przy wystawionych Relikwiach św. s. Faustyny i bł. Michała Sopoćko.
  1. Spotkania formacyjne: wtorek godz. 19.00 Bierzmowani, piątek o 16.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, o 17.00 dzieci rocznicowe.
  1. Bóg zapłać za wszystkie dary serca składane na odnowę naszej świątyni, szczególnie za te, które w II i IV niedzielę składamy na tacę.
  1. Przy wyjściu z kościoła znajduje się prasa katolicka, nowy numer naszej gazety parafialnej. Zachęcam do czytania i dziękuję za ofiary złożone za prasę.