OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.06.2020 r.

1. Dziś w liturgii przeżywamy XIII niedzielę zwykłą. Dla modlących się brewiarzem - Psałterz I tygodnia. W parafii w czasie Mszy św. o godz. 9.00 przeżywamy rocznicę I Komunii Św. Nabożeństwo czerwcowe o 16.30. W ciągu tygodnia nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej o 18.30

2. Przypominamy, że w związku ze zniesieniem przez władze RP ograniczeń, co do ilości osób uczestniczących w nabożeństwach, ks. Arcybiskup Metropolita Wrocławski postanowił o zakończeniu obowiązywania Dyspensy. W dalszym ciągu obowiązuje noszenie maseczek i zachowywanie odpowiedniej odległości między sobą w świątyni.

3. Codziennie w naszej parafii Msze św. odprawiane są o godz. 7.00 i 18.00; Sakrament Pojednania pół godziny przed Mszą św. Różaniec św. codziennie odmawiany jest w łączności z Rodziną Radia Maryja o godz. 6.30. W czwartek od godz. 16.30 do 18.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W KAPLICY RELIKWII ŚWIĘTYCH. W czasie wakacji kancelaria parafialna czynna we wtorek, w środę i czwartek w godz. 16.30 – 17.30.

4. W poniedziałek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Sakrament Pojednania od godz. 17.00 W sobotę o 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec i zmiana Tajemnic Różańcowych. W przyszłą niedzielę Adoracja Najświętszego Sakramentu. Odwiedzimy chorzy: ks. Wojciech w sobotę, ks. Proboszcz po powrocie z rehabilitacji, ks. Marcin w sierpniu.

6. Decyzją J E Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego z dniem 31 sierpnia 2020 zostaje odwołany z naszej parafii ks. Wojciech Buźniak i skierowany na studia do Rzymu. Równocześnie z dniem 01 września 2020 r. zostaje ustanowiony wikariuszem parafii p.w. Św. Wawrzyńca w Wołowie Neoprezbiter pochodzący z Wrocławia ks. Michał Olko. Ks. Wojciechowi dziękujemy za 5 lat posługi duszpasterskiej w naszej wspólnocie, naszą wdzięczność wyrazimy szczególnie w niedzielę 26 lipca w czasie Mszy św. o godz. 12.00. Obu księżom życzymy wielu łask Bożych, radości z posługi ludowi Bożemu oraz błogosławieństwa Bożego na wszystkie lata wzrastania w służbie Bogu i ludziom.

7. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Dzieciom, młodzieży, parafianom i wszystkim gościom przebywającym w naszej wspólnocie życzymy dobrej pogody, pokoju serca, odpoczynku i błogosławieństwa Bożego na wszystkich wakacyjnych szlakach. Niech w tym wakacyjnym czasie nie będzie niedzieli bez Mszy św. i dnia bez modlitwy.

8. Bóg zapłać za wszystkie dary serca składane na odnowę naszej świątyni, szczególnie za te, które w II i IV niedzielę składamy na tacę. Bóg zapłać także za wszystkie dary serca, które w tym trudnym czasie wpływają na konto parafii od różnych osób jako pomoc na życie naszego Kościoła i naszej wspólnoty (Nr konta: 73102052420000290201120708).

9. Przy wyjściu z kościoła znajduje się prasa katolicka, nowy numer naszej gazety parafialnej. Zachęcam do czytania i dziękuję za ofiary złożone za prasę.

2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone