Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.03.2023r.

1. Dzisiaj w liturgii przeżywamy IV niedzielę Wielkiego Postu niedzielę Laetare – „Radujmy się”, bo zbliża się wasze odkupienie. O godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Dla modlących się brewiarzem - Psałterz IV tygodnia. O godz. 17.00 Eucharystia i NAUKI PRZEDMAŁŻEŃSKIE - kolejna Konferencja.

2. 19 marca przypada Uroczystość ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP. Ze względu na IV niedzielę Wielkiego Postu liturgiczna uroczystość jest przeniesiona na poniedziałek, 20 marca.

3. Codziennie w naszej parafii Msze św. odprawiane są o godz. 7.00 i 18.00; Sakrament Pojednania pół godziny przed Mszą św. Różaniec św. codziennie odmawiany jest w łączności z Rodziną Radia Maryja o godz. 6.30. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej i w czwartek od godz. 16.30 do 18.00. W czasie Adoracji istnieje możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania.

4. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa - w piątki o godz. 17.00 dla dzieci, dla dorosłych o godz. 18.00. Tradycyjnie ofiary złożone na tacę w czasie Drogi Krzyżowej są przeznaczone na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu.

5. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii rozpoczną się za tydzień w V niedzielę Wielkiego Postu. Rekolekcje poprowadzi o. Azariasz Jacek Hess OFM z Rzymu. O godz. 18.00 zapraszam na Koncert Wielkopostny: W hołdzie św. Janowi Pawłowi II.

6. Penitencjaria Apostolska otrzymała przekazaną prośbę Parafii p. w. Św. Wawrzyńca w Wołowie o udzielenie Odpustu zupełnego na Rok Jubileuszu XXV - lecia Parafii i informuje o przychyleniu się do prośby, a co za tym idzie, Odpust może zostać ogłoszony. W najbliższym czasie zostanie dostarczony dekret.

7. W niedzielę 19 marca przypada 10 ROCZNICA INAUGURACJI PONTYFIKATU PAPIEŻA Franciszka oraz 7 rocznica konsekracji biskupiej J. E. Księdza Biskupa Jacka Kicińskiego. Prośmy o modlitwie aby Ojciec Święty i Ojciec Biskup z pomocą Ducha Św. rozeznawali duszpasterskie potrzeby i wyzwania obecnego czasu i kierowali Kościołem zgodnie z wolą Bożą.

8. Spotkania formacyjne: poniedziałek o 18.00 Odnowa w Duchu Św., w środę o 16.30 dzieci komunijne, w piątek o 19.00 po Drodze Krzyżowej młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania, w sobotę o godz. 11.00 ministranci.

9. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która w Archidiecezji Wrocławskiej rozpoczyna się w kilkunastu miastach. Najbliższa EDK 24.03.2023 z Lubiąża do Głębowic rozpocznie się Eucharystią o godz. 20.00. Zapisy przez internet:EDK.ORG.PL.

10. Inicjatywa PRO MISJO ORAZ GREEN OFFICE ECOLOGIE po raz kolejny organizuje zbiórkę sprzętu eklektycznego i elektronicznego jako pomoc krajom Afryki, Azji, Europy jak i Kościołom MISYJNYM.

11. Bóg zapłać za wszystkie dary serca na potrzeby naszej świątyni, szczególnie za te, które w II i IV niedzielę składamy na tacę. (Nr konta: 73 1020 5242 0000 2902 0112 0708).

12. Przy wyjściu z kościoła jest prasa katolicka, nasza gazeta parafialna. Zachęcam do czytania i dziękuję za ofiary złożone za prasę. Posiadamy już kartki świąteczne oraz świece Caritas - paschaliki, które przyniesiemy na liturgię Wielkiej Soboty i zapalimy na stole wielkanocnym.

2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone