OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01.12.2019 r.

1. Dziś w liturgii przypada I niedziela ADWENTU. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu. Dla modlących się brewiarzem - Psałterz I tygodnia.
  1. Codziennie w naszej Parafii Msze św. odprawiane są o godz. 7.00 i 18.00; Sakrament Pojednania pół godziny przed Mszą św. Różaniec św. codziennie odmawiany jest w łączności z Rodziną Radia Maryja o godz. 6.30. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16.30 – 17.30. W każdy czwartek od godz. 16.30 do 18.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W KAPLICY RELIKWII ŚWIĘTYCH.
  1. Liturgia dzisiejszej niedzieli rozpoczyna w Kościele nowy rok liturgiczny. Adwent, w który wkraczamy ma podwójny charakter. Jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa oraz czasem naszego przygotowania do radosnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Najpiękniejszym wzorem przeżywania tak rozumianego Adwentu jest dla nas Matka Najświętsza. Hasło pracy duszpasterskiej tego roku to: „Eucharystia daje życie” - „Wielka tajemnica wiary”.
  1. W piątek 6 grudnia św. Mikołaja; pamiętajmy, aby ten szczególny dzień był w naszych domach, wśród naszych bliskich dniem RADOŚCI I DOBROCI. W tym tygodniu  przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca W piątek Sakrament Pojednania od godz. 17.00.
  1. W przyszłą niedzielę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  1. W pierwszy dzień Bożego Narodzenia o godz. 12.00 Sakrament Chrztu Świętego, w drugi dzień o 12.00  modlić się będziemy w intencji wszystkich dzieci, które w tym roku przeżywały pierwszą rocznicę urodzin, w uroczystość św. Rodziny w intencji Jubilatów, szczególnie tych, którzy przeżywali 25, 50 lub 60 rocznicę Sakramentu Małżeństwa. Dzieci rocznicowe  i Jubilatów proszę  zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
  1. Rekolekcje Adwentowe – Renowacja Misji Świętych rozpoczną  się w trzecią  niedzielę Adwentu i trwać będą od 15 do 18 grudnia 2019 r. Sakrament Pojednania 18 grudnia w dniu zakończenia Rekolekcji.
  1. 5 grudnia o godz. 11.00 i 17.00 w WOK- u będzie wyświetlony film pt. NIEPLANOWANE.
  1. W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne: w poniedziałek Odnowa w Duchu Świętym, oraz młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania kl. 7 i 8, w środę o 18.00 LSO –  ministranci młodsi. W piątek o 18.00 spotkanie modlitewne TAIZE.
  1. Bóg zapłać za wszystkie dary serca składane na odnowę naszej świątyni, szczególnie za te, które w II i IV niedzielę składamy na tacę.
  1. Można już nabywać  Świece Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie  6 i 14 zł. Posiadamy już opłatki wigilijne, które poświęcone, od tego tygodnia będą roznoszone po Parafii. Osoby  pragnące wysłać je wcześniej do rodziny z życzeniami zapraszam do kancelarii lub zakrystii. Przy wyjściu z Kościoła są kartki świąteczne, kalendarze, albumy, prasa katolicka, nowy numer gazety parafialnej. Zachęcam do czytania i dziękuję za ofiary złożone za prasę.
  2. Roraty codziennie o godz. 18.00.