OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.08.2019 r.

1. Dziś w liturgii przeżywamy XIX niedzielę zwykłą. W parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Wawrzyńca,  jest to 1761 rocznica męczeńskiej śmierci św. Patrona naszej Parafii – główna Msza św. z procesją o godz. 1200. Liturgii będzie przewodniczył i uroczystego wprowadzenia relikwii I stopnia św. Matki Teresy z Kalkuty dokona Ks. Mariusz Sobkowiak Dyrektor Administracyjny PFT we Wrocławiu. Dla modlących się brewiarzem - Psałterz III tygodnia.
  1. Codziennie w naszej parafii Msze św. odprawiane są o godz. 7.00 i 18.00; Sakrament Pojednania pół godziny przed Mszą św. Różaniec św. codziennie odmawiany jest w łączności z Rodziną Radia Maryja o godz. 6.30. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16.30 – 17.30. W każdy czwartek od godz. 16.30 do 18.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W KAPLICY RELIKWII ŚWIĘTYCH.
  1. W czasie wakacji kancelaria parafialna czynna we wtorek, w środę i czwartek w godz. 16.30 – 17.30.
  1. Dobiegła końca XXXVIII Piesza Pielgrzymka z Wrocławia na Jasną Górę. Dziękujemy pielgrzymom za codzienną łączność w modlitwie.
  1. W  piątek 9 sierpnia w XXXVIII rocznicę konsekracji naszej świątyni, w Adoracji Wieczystej dziękowaliśmy Bogu za Kościół widzialny wznoszony modlitwą i darami serc wielu ludzi i za Kościół duchowy pielgrzymujący do Domu Ojca. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy.
  1. We wtorek 13 sierpnia Nabożeństwo Fatimskie, rozpoczynamy o godz. 19.00 w kościele św. Karola Boromeusza.
  1. 14 sierpnia wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe, Msza św. przy relikwiach Świętego w Kaplicy Relikwii Świętych.
  1. W czwartek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w każdą niedzielę. W tę piękną maryjną uroczystość święci się w naszych świątyniach wiązanki ziół i kwiatów. W Lipnicy odpust o godz. 13.00.  Zawierzenie naszej Parafii św. Michałowi, patronowi na trudne czasy, w uroczystość Wniebowzięcia  Najświętszej Maryi  Panny.
  1. Trwa czas wakacji i urlopów. Wszystkim przebywającym na wakacjach czy urlopach życzymy dobrej pogody, odpoczynku, bezpiecznych powrotów do domu oraz na wszystkich wakacyjnych szlakach błogosławieństwa Bożego. W tym wakacyjnym czasie pamiętajmy o Eucharystii i modlitwie.
  1. Bóg zapłać za wszystkie dary serca składane na odnowę naszej świątyni, szczególnie za te, które w II i IV niedzielę składamy na tacę.
  1. Przy wyjściu z kościoła znajduje się prasa katolicka, kolejny numer naszej gazety parafialnej. Zachęcam do czytania i dziękuję za ofiary złożone za prasę.