OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13.10.2019 r.

1. Dziś w liturgii przeżywamy XXVIII niedzielę zwykłą. Dzisiaj XIX Dzień Papieski obchodzimy pod hasłem: Wstańcie, chodźmy!. Dzisiaj także ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie; rozpoczynamy w kościele św. Karola Boromeusza o godz. 20.00, a kończymy w świątyni św. Wawrzyńca. Dla modlących się brewiarzem - Psałterz IV tygodnia.
  1. Codziennie w naszej Parafii Msze św. odprawiane są o godz. 7.00 i 18.00; Sakrament Pojednania pół godziny przed Mszą św. Różaniec św. codziennie odmawiany jest w łączności z Rodziną Radia Maryja o godz. 6.30. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16.30 – 17.30. W każdy czwartek od godz. 16.30 do 18.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W KAPLICY RELIKWII ŚWIĘTYCH.
  1. Przeżywamy miesiąc październik – poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec  od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w sobotę po Mszy św. wieczornej,  rano codziennie o 6.30 Różaniec dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć wieczorem.
  1. W naszej Świątyni dobiegł końca XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej Cantus Organi WOŁÓW 2019. Wszystkim instytucjom i osobom, które przyczyniły się do tak pięknych przeżyć muzycznych jak i organizacji Festiwalu składam szczere wyrazy wdzięczności - Bóg zapłać.
  1. Wszystkim uczestnikom pielgrzymki do Trzebnicy na czele z Ks. Marcinem, dziękujemy za dar modlitwy przed obliczem św. Jadwigi Śląskiej, patronki wyboru Polaka na Stolicę Piotrową.
  1. W środę 16 października 2019 r o. godz. 19.00 odbędzie się pierwszy w tym roku formacyjnym Krąg Biblijny. Spotkanie poprowadzi ks. dr Ryszard Kempiak.
  1. Zachęcamy dzieci do udziału w Holy Wins – Pochodzie Świętych dnia 31.10.2019 r. o godz. 17.00,  organizowanym przez naszą Parafię, pod przewodnictwem ks. Bpa Antoniego Długosza i przy udziale władz samorządowych. Po Mszy Świętej procesja świętych do WOK-u. Gdzie  odbędzie się koncert ks. Biskupa i Magdy Anioł.
  1. Europejskie Spotkanie Młodych TAIZE w tym roku będzie we Wrocławiu w dniach 28 grudnia 2019 do środy 1 stycznia 2020.
  1. W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne: w poniedziałek o 18.00 Odnowa w Duchu Św., w środę o 18.00 LSO – ministranci starsi.
  1. W tym tygodniu w liturgii przypada wspomnienie: w  środę św. Jadwigi Śląskiej, w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego, w piątek św. Łukasza Ewangelisty.
  1. Bóg zapłać za wszystkie dary serca składane na odnowę naszej świątyni, szczególnie za te, które w II i IV niedzielę składamy na tacę.
  1. Przy wyjściu z kościoła znajduje się prasa katolicka, kolejny numer naszej gazety parafialnej. Zachęcam do czytania i dziękuję za ofiary złożone za prasę.