OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22.11.2020 r.

1. Dziś w liturgii przeżywamy XXXIV niedzielę zwykłą - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to Święto Stowarzyszeń i Ruchów Katolickich. Dla modlących się brewiarzem - Psałterz II tygodnia.

2. Codziennie w naszej parafii Msze św. odprawiane są o godz. 7.00 i 18.00; Sakrament Pojednania pół godziny przed Mszą św. Różaniec św. codziennie odmawiany jest w łączności z Rodziną Radia Maryja o godz. 6.30. W czwartek od godz. 16.30 do 18.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W KAPLICY RELIKWII ŚWIĘTYCH.

3. Przypominamy, że odpust zupełny za zmarłych związany z nawiedzeniem cmentarza jest możliwy przez cały miesiąc listopad.

4. Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi w strefie czerwonej od 07.11.2020 r. ograniczeniami dotyczącymi uczestnictwa we Mszy św. w obiektach kultu religijnego (1 osoba na 15 m2), w naszej świątyni (powierzchnia 1423 m2) może jednorazowo uczestniczyć w nabożeństwie 95 osób, z zachowaniem odpowiedniego dystansu między sobą i w maseczkach.

5. W życiu Kościoła kończy się Rok Liturgiczny, który przeżywaliśmy pod hasłem: Eucharystia "Wielka tajemnica wiary". W pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczniemy nowy Rok Liturgiczny w ramach pracy duszpasterskiej „Eucharystia daje życie”, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy” – Jego mottem są słowa: „Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba” (J. 6,32).

6. W pierwszy dzień Bożego Narodzenia o godz. 12.00 Sakrament Chrztu Świętego, w drugi dzień o 12.00 modlić się będziemy w intencji wszystkich dzieci, które w tym roku przeżywały pierwszą rocznicę urodzin, w uroczystość św. Rodziny w intencji Jubilatów, szczególnie tych, którzy przeżywali 25, 50 lub 60 rocznicę Sakramentu Małżeństwa. Jubilatów proszę zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

7. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w trzecią niedzielę Adwentu i trwać będą od 13 do 16 grudnia 2020 r. Sakrament Pojednania 16 grudnia w dniu zakończenia Rekolekcji.

8. W środę o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji śp. Kardynała Henryka Gulbinowicza z racji pogrzebu.

9. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie z Rodzicami i dziećmi, które przygotowują się do pierwszej Komunii św.

10. W pierwszą niedzielę Adwentu po raz 26 rozpoczynamy akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Jak co roku symbolem akcji są świece w cenie 6 i 14 zł, które mają znaleźć się na wigilijnych stołach. Pieniądze z ich sprzedaży zostaną przekazane potrzebującym dzieciom. Posiadamy także opłatki wigilijne, które poświęcone, od I niedzieli grudnia będą rozprowadzone po Parafii, ofiary przeznaczone są na właściwe funkcjonowanie naszej świątyni i parafii. Osoby pragnące wysłać je wcześniej do rodziny z życzeniami zapraszam do kancelarii lub zakrystii. Są także kartki świąteczne i kalendarze na przyszły rok.

11. Bóg zapłać za wszystkie dary serca składane na odnowę naszej świątyni, szczególnie za te, które w II i IV niedzielę składamy na tacę. (Nr konta: 73102052420000290201120708).

12. Przy wyjściu z kościoła znajduje się prasa katolicka, nowy numer naszej gazety parafialnej. Zachęcam do czytania i dziękuję za ofiary złożone za prasę.

2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone