OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.11.2022r.

1. Dzisiaj w liturgii przeżywamy I niedzielę Adwentu. Dla modlących się brewiarzem - Psałterz I tygodnia. Msza św. RORATNIA od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

2. Codziennie w naszej parafii Msze św. odprawiane są o godz. 7.00 i 18.00; Sakrament Pojednania pół godziny przed Mszą św. Różaniec św. codziennie odmawiany jest w łączności z Rodziną Radia Maryja o godz. 6.30. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej i w czwartek od godz. 16.30 do 18.00. W czasie Adoracji istnieje możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania.

3. Serdeczne Bóg zapłać składam wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia XXXVII ŚDM na poziomie Diecezji. Za przygotowanie spotkania dziękuję szczególnie ks. Robertowi, klerykom, p. Patrykowi, osobom, na które zawsze można liczyć przy organizacji parafialnych przedsięwzięć a młodzieży za tak liczny udział w spotkaniu

4. Liturgia dzisiejszej niedzieli rozpoczyna w Kościele nowy rok liturgiczny. Adwent, w który wkraczamy ma podwójny charakter. Do 17 XII jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa, od 17 XII czasem naszego przygotowania do radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Najpiękniejszym wzorem przeżywania tak rozumianego Adwentu jest dla nas Matka Najświętsza. Nowy Rok Liturgiczny, będziemy przeżywać pod hasłem: „WIERZĘ w KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY”.

5. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w trzecią niedzielę Adwentu i trwać będą od 11 do 14 grudnia 2022 r. Sakrament Pojednania 14 grudnia w dniu zakończenia Rekolekcji. 10 grudnia w sobotę poprzedzającą Rekolekcje Adwentowe – Msza Święta z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek Sakrament Pojednania od godz. 17.00. W sobotę o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, 17.30 Różaniec, Eucharystia i zmiana Tajemnic Różańcowych. Tradycyjnie odwiedzimy naszych chorych.

7. W pierwszą niedzielę Adwentu po raz 27 rozpoczynamy akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Jak co roku symbolem akcji są świece w cenie 10 i 20 zł, które powinny znaleźć się na wigilijnych stołach. Posiadamy także opłatki wigilijne, które poświęcone, już od tego tygodnia wraz z listem duszpasterskim zapraszającym do udziału w Jubileuszu XXV - lecia Parafii, są rozprowadzane po Parafii. Złożone ofiary przeznaczone są na przygotowanie do Jubileuszu jak i właściwe funkcjonowanie naszej świątyni i parafii. Są także kartki świąteczne i kalendarze naszej Parafii na przyszły rok.

8. W pierwszy dzień Bożego Narodzenia o godz. 12.00 Sakrament Chrztu Świętego, w drugi dzień świąteczny modlić się będziemy w intencji wszystkich dzieci, które w tym roku przeżywały pierwszą rocznicę urodzin oraz w intencji Jubilatów, szczególnie tych, którzy przeżywali 25, 50 lub 60 rocznicę Sakramentu Małżeństwa. Jubilatów proszę zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

9. W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne: w poniedziałek o 18.00 Odnowa w Duchu Św., w piątek o 18.30 młodzież, w sobotę o 11.00 LSO.

10. Trwają prace przy epitafiach zewnętrznych na naszym Kościele. Bóg zapłać za wszystkie dary serca na potrzeby naszej świątyni, szczególnie za te, które w II i IV niedzielę składamy na tacę. (Nr konta: 73 1020 5242 0000 2902 0112 0708).

11. Przy wyjściu z kościoła jest prasa katolicka, nowy numer naszej gazety parafialnej oraz Gość Niedzielny. Zachęcam do czytania i dziękuję za ofiary złożone za prasę.

2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone