OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.10.2021r.

1. Dziś w liturgii przeżywamy XXIX niedzielę zwykłą - liturgia z uroczystości Św. Jadwigi, o godz. 16.30 Różaniec. Dla modlących się brewiarzem Psałterz I tygodnia.

2. Codziennie w naszej parafii Msze św. odprawiane są o godz. 7.00 i 18.00; Sakrament Pojednania pół godziny przed Mszą św. Różaniec św. codziennie odmawiany jest w łączności z Rodziną Radia Maryja o godz. 6.30. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej i w czwartek od godz. 16.30 do 18.00.

3. Pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących przepisów państwowych i kościelnych dotyczących stanu epidemii. W dalszym ciągu obowiązuje zakrywanie ust i nosa maseczką.

4. Przeżywamy miesiąc październik – poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w sobotę po Mszy św. wieczornej, rano codziennie o 6.30 Różaniec dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć wieczorem.

5. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania w Parafii i przeżycia rekolekcji według traktatu Ludwika Marii Grignion de Montfort, z aktem poświęcenia się Panu Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi.

6. Wszystkim uczestnikom pielgrzymki do Trzebnicy na czele z Ks. Marcinem, dziękujemy za dar modlitwy przed obliczem św. Jadwigi Śląskiej, patronki wyboru Polaka na Stolicę Piotrową.

7. Niedługo Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zmarłych. W tym czasie w sposób szczególny pamiętajmy o naszych zmarłych w modlitwach i wypominkach, bowiem rzeczą świętą i zbawienną jest modlić się za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła i na bocznych ołtarzach znajdują się kartki na wypominki. Bardzo prosimy o wpisywanie ulic, gdyż pragniemy by każdy mógł się włączyć w modlitwę wspominkową Kościoła.

8. W tym tygodniu w liturgii przypada wspomnienie: 18 października św. Łukasza Ewangelisty, 20 października św. Jana Kantego - prezbitera, 22 października św. Jana Pawła II .

9. Jak słyszeliśmy w środkach mas media, wolontariusze w całym kraju zbierają w tych dniach ofiary na fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia”, „Świętopietrze” oraz na Tydzień Miłosierdzia i Tydzień Misyjny. Dzisiaj w naszej parafii włączamy się w to dzieło miłosierdzia, składając ofiary do puszek. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie dary serc.

10. W kancelarii znajduję się już Księga Intencji na przyszły 2022 rok.

11. W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne: w poniedziałek o 18.00 Odnowa w Duchu Św., w piątek o 18.00 LSO.

12. Bóg zapłać za wszystkie dary serca na potrzeby naszej świątyni, szczególnie za te, które w II i IV niedzielę składamy na tacę. ( Nr konta: 73102052420000290201120708).

13. Przy wyjściu z kościoła jest prasa katolicka, nowy nr naszej gazety parafialnej oraz Gość Niedzielny. Zachęcam do czytania i dziękuję za ofiary złożone za prasę.

2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone