OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.09.2020 r.

1. Dziś w liturgii przeżywamy XXVI niedzielę zwykłą, dla modlących się brewiarzem Psałterz II tygodnia.

2. W naszym kościele trwa XX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej Cantus Organi WOŁÓW 2020. Koncerty odbywają się w niedziele do 4 października o godz. 18.00. Dzisiaj w IV koncercie wystąpią: Stanisław Pielczyk pozytyw organowy, Małgorzata Petzuch organy. Koncert poprowadzi Aleksandra Pijarowska. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam na nasz Wołowski Festiwal Muzyki Organowej.

3. Przypominamy, że w dalszym ciągu obowiązuje w świątyni noszenie maseczek i zachowywanie odpowiedniej odległości między sobą.

4. Codziennie w naszej parafii Msze św. odprawiane są o godz. 7.00 i 18.00; Sakrament Pojednania pół godziny przed Mszą św. Różaniec św. codziennie odmawiany jest w łączności z Rodziną Radia Maryja o godz. 6.30. W czwartek od godz. 16.30 do 18.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W KAPLICY RELIKWII ŚWIĘTYCH.

5. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec dla dzieci, młodzieży i wszystkich wiernych od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, a w sobotę po Mszy św. wieczornej. Codziennie o 6.30 rano Różaniec dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć wieczorem. Każdy, kto odmawia Różaniec ( jedną część - 5 dziesiątek) w rodzinie, kościele czy w kaplicy może zyskać odpust zupełny każdego dnia w ciągu roku.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 17.00, dorośli według potrzeby serca. W sobotę o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.30 Różaniec i zmiana Tajemnic Różańcowych. Tradycyjnie odwiedzimy naszych chorych. W przyszłą niedzielę Adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. W liturgii przypada wspomnienie: w poniedziałek św. Wacława, we wtorek św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę św. Hieronima, w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w piątek św. Aniołów Stróżów i w niedzielę św. Franciszka z Asyżu, którego Relikwie I stopnia znajdują się w naszej świątyni.

8. We wtorek w czasie Mszy św. o godz. 18.00 w sposób szczególny modlimy się w intencji ks. Michała z racji jego święta patronalnego.

9. 4 października o godz.10.30 Mszą św. w intencji Seniorów rozpoczyna się Inauguracja II Wołowskiego Miesiąca Seniora.

10. IV Piesza Pielgrzymka z Brzegu do Łososiowic odbędzie się 3.10. br. rozpoczęcie o 9.30 przy Kościele NMP Królowej Polski.

11. W dniu 17 października planowana jest Piesza Pielgrzymka Wrocławska do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy.

12. W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne: w poniedziałek o 18.00 Odnowa w Duchu Św., we wtorek o 15.30 katechetów, w czwartek o 19.15 LSO.

13. Bóg zapłać za wszystkie dary serca składane na odnowę naszej świątyni, szczególnie za te, które w II i IV niedzielę składamy na tacę. (Nr konta: 73102052420000290201120708).

14. Przy wyjściu z kościoła znajduje się prasa katolicka, nowy numer naszej gazety parafialnej. Zachęcam do czytania i dziękuję za ofiary złożone za prasę.

2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone