OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16.12.2018 r.

1. Dziś w liturgii przypada III niedziela ADWENTU. W liturgii Kościoła jest to niedziela Gaudete – „Weselmy się albowiem Pan jest blisko”,  stąd różowy kolor szat liturgicznych. Dla modlących się brewiarzem - Psałterz III tygodnia. O godz. 14.00 Jasełka w wykonaniu dzieci z Przedszkola Chatka Puchatka.
  1. Codziennie w naszej parafii Msze św. odprawiane są o godz. 7.00 i 18.00; Sakrament Pojednania pół godziny przed Mszą św. Różaniec św. codziennie odmawiany jest w łączności z Rodziną Radia Maryja o godz. 6.30. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16.30 – 17.30. W każdy czwartek od godz. 16.30 do 18.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W KAPLICY RELIKWII ŚWIĘTYCH.
  1. Sakrament Pojednania z racji Świat Bożego Narodzenia:  w parafii św. Karola Boromeusza 17 grudnia w godz. 8.00 – 10.00 i 17.00 – 20.00, w naszej parafii 21 grudnia w godz. 15.00 – 17.00, spowiadać będą kapłani z całego dekanatu.
  1. W pierwszy dzień Bożego Narodzenia o godz. 1200 Sakrament Chrztu Świętego. W drugi dzień modlimy się w intencji wszystkich dzieci, które w tym roku obchodziły pierwszą rocznicę urodzin, a w uroczystość św. Rodziny w intencji Jubilatów. Dzieci rocznicowe  i Jubilatów proszę  zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
  1. W piątek z ok. Świąt Bożego Narodzenia odwiedzimy naszych chorych, będzie to spotkanie świąteczne i noworoczne.
  1. Spotkania formacyjne: w poniedziałek o 18.00 Odnowa w Duchu Św., w środę o 18.30 ministranci, w czwartek o 16.30 zespół muzyczny dziecięcy. Msza św. dla dzieci w niedzielę o godz. 9.00.
  1. Bóg zapłać za wszystkie dary serca składane na odnowę naszej świątyni, szczególnie za te, które w czwartą niedzielę miesiąca złożymy na tacę.
  1. W zakrystii są jeszcze Krzyże Misyjne.
  1. Można już nabywać  Świece Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie  6 i 14 zł. Posiadamy już opłatki wigilijne, które poświęcone, od tego tygodnia będą roznoszone po Parafii. Osoby  pragnące wysłać je wcześniej do rodziny z życzeniami zapraszam do kancelarii lub zakrystii. Przy wyjściu z Kościoła są kartki świąteczne, kalendarze, albumy, prasa katolicka. Zachęcam do czytania i dziękuję za ofiary złożone za prasę.