OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.02.2018 r.

1. Dzisiaj w liturgii przeżywamy I niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Dla modlących się brewiarzem - Psałterz I tygodnia.
  1. Codziennie w naszej parafii Msze św. odprawiane są o godz. 7.00 i 18.00; Sakrament Pojednania pół godziny przed Mszą św. Różaniec św. codziennie odmawiany jest w łączności z Rodziną Radia Maryja o godz. 6.30. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16.30 – 17.30. W każdy czwartek od godz. 16.30 do 18.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W KAPLICY RELIKWII ŚWIĘTYCH.
  1. Środą Popielcową rozpoczęliśmy czas przygotowania do Świąt Paschalnych. W dobrym przeżyciu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne, szczególnie Droga Krzyżowa - w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00, dla młodzieży i gimnazjum o 19.00 oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.00. Tradycyjnie, ofiary złożone na tacę w czasie Drogi Krzyżowej są przeznaczone na dekorację oraz na kwiaty do Bożego Grobu. Pragnę przypomnieć, że Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii rozpoczną się 18 marca - w V niedzielę Wielkiego Postu.
  1. Komendant Powiatowej Straży Pożarnej zwraca się z prośbą o przekazanie informacji dotyczących zagrożeń, sposobu zapobiegania, a także postępowania w przypadku zatrucia tlenkiem węgla oraz pożarami przewodów kominowych. W/w treści znajdują się przy wyjściu z Kościoła  i w gablocie przed Kościołem.
  1. Spotkania formacyjne: poniedziałek o 1800 Odnowa w Duchu Św., we wtorek o 16.30 zespół muzyczny dziecięcy, o 18.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej z Rodzicami,  w środę o 17.00 ministranci młodsi, starsi i lektorzy, w czwartek o 18.00 młodzież przygotowująca się do  Sakramentu Bierzmowania, w piątek o 16.30 spotkanie dzieci rocznicowych z rodzicami, po Drodze Krzyżowej o 19.30 spotkanie Wolontariatu.
  1. Bóg zapłać za wszystkie dary serca składane na prace przy naszej świątyni, szczególnie za te, które złożyliśmy na tacę  w drugą niedzielę miesiąca.
  1. Przy wyjściu z Kościoła znajduje się prasa katolicka, zachęcam do czytania i dziękuję za ofiary złożone za prasę.