OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01.08.2021r.

1. Dziś w liturgii przeżywamy XVIII niedzielę zwykłą. Dla modlących się brewiarzem - Psałterz II tygodnia. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynamy sierpień – miesiąc, który dla Polaków jest czasem przywołania wielu narodowych spraw i ciągle czekających na swoje rozwiązanie problemów: 77 rocznica Powstania Warszawskiego, sierpniowe dni przebudzenia narodowego na polskim wybrzeżu, 101 rocznica Cudu nad Wisłą, miesiąc trzeźwości. Wszystkie te sprawy naszej rzeczywistości, chcemy wraz z pielgrzymami zanieść Matce Bożej Królowej Polski na Jasną Górę. Od południa dnia 1 sierpnia do 2 sierpnia można zyskać odpust zupełny, tzw. Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami.

2. Codziennie w naszej parafii Msze św. odprawiane są o godz. 7.00 i 18.00; Sakrament Pojednania pół godziny przed Mszą św. Różaniec św. codziennie odmawiany jest w łączności z Rodziną Radia Maryja o godz. 6.30. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej i w czwartek od godz. 16.30 do 18.00.

3. Pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących przepisów państwowych i kościelnych dotyczących stanu epidemii. W dalszym ciągu obowiązuje zakrywanie ust i nosa maseczką.

4. W czasie wakacji kancelaria parafialna czynna we wtorek, w środę i w czwartek w godz. 16.30 – 17.30. W sprawach losowych proszę kontaktować się z duszpasterstwem po Mszy św. porannej lub wieczornej.

5. 41 Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę, odbędzie się w dniach 3-10.08.2021 r. pod hasłem "SPOTKANIE ". Naszych pielgrzymów wspieramy modlitwą.

6. W piątek 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. W liturgii tygodnia wspominamy: w środę św. Jana Marii Vianeya, w sobotę bł. Edmunda Bojanowskiego.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W piątek Sakrament pojednania od godz. 17.00, w Rudnie i Lipnicy o godz. 16.00.

8. 8 sierpnia zapraszam wszystkich wiernych na uroczystość odpustową w naszej Parafii. Odpust pod zwykłymi warunkami możemy zyskać podczas każdej Mszy św. Uroczysta Msza św. Odpustowa za parafian, odprawiona zostanie o godz. 12.00. Mszy Św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. mgr lic. Przemysław Vogt – Diecezjalny Duszpasterz Rodzin. W tym dniu do naszej świątyni zostaną wprowadzone relikwie św. Wincentego Pallottiego.

9. W związku z Odpustem Msza Św. za tydzień w Lipnicy o godz. 9.00. Spotkanie ministrantów w czwartek o godz. 18.30.

10. Wszystkim przebywającym na wakacjach życzymy dobrej pogody, odpoczynku i błogosławieństwa Bożego na wszystkich wakacyjnych szlakach, poczucia bezpieczeństwa w tym trudnym czasie pandemii oraz bezpieczeństwa na drogach. Niech w tym wakacyjnym czasie nie będzie niedzieli bez Mszy św. i dnia bez modlitwy.

11. Bóg zapłać za wszystkie dary serca na potrzeby naszej świątyni, szczególnie za te, które w II i IV niedzielę składamy na tacę. ( Nr konta: 73102052420000290201120708).

12. Przy wyjściu z kościoła jest prasa katolicka, nowy nr naszej gazety parafialnej oraz Gość Niedzielny. Zachęcam do czytania i dziękuję za ofiary złożone za prasę.

2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone