OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.04.2024 r.

ROK DUSZPASTERSKI: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła

1. Dziś w liturgii przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną. Dzisiaj Niedziela Biblijna rozpoczynająca „16 Tydzień biblijny”, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele”, jest to jednocześnie NARODOWY DZIEŃ CZYTANIA PISMA ŚWIETEGO. Hasłem tegorocznego Narodowego Czytania jest fragment z Dziejów Apostolskich: „Trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie”. O 16.30 Nabożeństwo Słowa Bożego”. Dla modlących się brewiarzem - Psałterz III tygodnia.

W tym tygodniu odeszli do wieczności: … RiP.

2. W Parafii przeżywamy Rok Jubileuszowy, nawiedzając świątynię, odmawiając w niej modlitwę Ojcze nasz, Wierzę w Boga, modlitwę w intencjach Ojca Świętego oraz wezwanie do Matki Bożej Szkaplerznej i Świętego Wawrzyńca, każdego dnia możemy zyskać Odpust Zupełny.

3. Codziennie w parafii Msze św. odprawiane są o godz. 7.00 i 18.00; Sakrament Pojednania pół godziny przed Mszą św. Różaniec św. o godz. 6.30. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej i w czwartek od godz. 16.30 do 18.00. W czasie Adoracji istnieje możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania.

4. Zapraszam na Diecezjalny DZIEŃ SKUPIENIA DLA KOBIET w sobotę 20.04.2024 r. godz. 10.00 - 18.00 – Kościół NMP na Piasku we Wrocławiu.

5. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w poniedziałek, wtorek i piątek o 16.00, próby dla bierzmowanych we wtorek i piątek o 18.45 w kościele.

6. Wyjazd na pielgrzymkę do Czernej i Wieliczki w sobotę o 5.00 z parkingu za kościołem, emeryci koniecznie zabierają legitymację emeryta.

7. Zapraszamy młodzież do udziału w spotkaniu młodych na Polach Lednickich w dniu 1 czerwca br. Można zapisać się w zakrystii po każdej Mszy św.

8. Spotkania formacyjne: w poniedziałek o 18.00 Odnowa w Duchu Świętym, w środę o 19.00 Krąg Biblijny, w sobotę o godz. 10.0 LSO.

9. Bóg zapłać za wszystkie dary serca – ofiary składane na potrzeby naszej parafii. (nr konta: 73 1020 5242 0000 2902 0112 0708).

10. Przy wyjściu z kościoła jest prasa katolicka, nasza gazeta parafialna. Zachęcam do czytania i dziękuję za ofiary złożone za prasę.