Orszak Trzech Króli 2020

W poniedziałek, 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, ulicami Wołowa, przeszedł Orszak Trzech Króli. Całą uroczystość rozpoczęła Eucharystia w kościele św. Wawrzyńca, którą sprawował Proboszcz Ks. Stanisław Małysa. Po mszy św. orszaki reprezentujące poszczególne kontynenty, rozpoczęły pochód z Rynku, kierując się pod Zamek Piastowski. Tam odegrana została na balkonie scena z Herodem, po czym wszyscy skierowali się w kierunku gospody, a zakończyli marsz w hali sportowej OSiR.

Tu młodzi aktorzy ze Studia Balans przedstawili spektakl taneczny odwiecznej walki i zwycięstwa dobra nad złem. Następnie Trzech Króli złożyło ofiary Nowonarodzonemu Jezusowi.

Na zakończenie mogliśmy cieszyć się koncertem kolęd i pastorałek w wykonaniu Ani Wyszkoni i jej zespołu.

Składamy podziękowania wszystkim parafianom i gościom, którzy zebrali się na orszaku. Słowa szczególnego podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy z serca poświęcili wiele czasu na przygotowanie tegorocznego orszaku.