• Krąg Biblijny 20.04.2018r. godz. 18.30

20 kwietnia, w piątek o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego, który poprowadzi ks. dr Ryszard Kempiak, serdecznie zapraszamy.

• REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 18 -21.03.2018R.

Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach 18-21 marca b.r. Tematem przewodnim będzie cytat: "Napełnieni Duchem Świętym". Wszystkich serdecznie zapraszamy.

• Przygotowania do sakramentu bierzmowania

W naszej parafii trwają przygotowania młodzieży do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej - Bierzmowania.

Przez sakrament bierzmowania odrodzeni na chrzcie otrzymują niewysłowiony dar samego Ducha Świętego, który ich umacnia w szczególny sposób.

Najbliższe spotkania przygotowujące odbędą się 8 i 15 marca b.r. /czwartki, godz. 18.00/. Sakrament Bierzmowania odbędzie się 18 kwietnia b.r. Uroczystości sakramentu przewodniczył będzie Bp Andrzej Siemieniewski z Wrocławia.

Wszystkich, którzy zostali ochrzczeni poza parafią św. Wawrzyńca i św. K. Boromeusza, prosimy o dostarczenie wypisów aktu chrztu z parafii, gdzie udzielany był ten sakrament.

Kandydat do bierzmowania wybiera sobie dodatkowe imię - patrona bierzmowania, którego pragnie naśladować. Dodatkowo kandydat podaje imię i nazwisko świadka.

Serdecznie zapraszamy młodzież do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej - piątki, godz. 19.00 oraz Gorzkich Żali - niedziela, godz. 16.00.

Zamieszczamy teksty, które wymawiają kandydaci podcza uroczystej mszy udzielenia sakramentu bierzmowania. Należy je przyswoić na pamięć...

• Nabożeństwa Wielkiego Postu

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach:

Gorzkich Żali - niedziela godz. 16.00 oraz Drogi Krzyżowej w piątki - godz. 17.00 - dzieci, godz. 18.00 - dorośli, godz. 19.00 - młodzież.

Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach 18-21 marca 2018 r.

• Orszakowe świętowanie

Barwny Orszak przeszedł po raz drugi ulicami Wołowa. Setki uczestników wzięło udział w Święcie Trzech Króli. Z wielu zakątków ziemi przybyły kolorowe zastępy, a na czele mędrcy, którzy oddali pokłon i dary Dzieciątku Jezus.

Orszak rozpoczęła uroczysta msza święta pod przewodnictwem abpa seniora archidiecezji wrocławskiej Mariana Gołębiewskiego w naszym kościele. Podczas liturgii Arcybiskup Senior odwołał się do Ewangelii – przedstawił mędrców, którzy podążyli za gwiazdą betlejemską nie znając drogi. Być może pochodzili z Persji lub Jordanii i najprowdopodobniej znali się już na astrologii i układzie gwiazd na niebie. To byli poszukiwacze prawdy, którzy chcieli ją poznać w nowonarodzonym Mesjaszu, oddając Mu pokłon.

Przekazali też dary, które w religii i kulturze Bliskiego Wschodu miały szczególne znaczenie – złoto jako królowi, kadzidło jako Bogu, a mirę jako człowiekowi, który będzie cierpiał.