POMOC UKRAINIE CARITAS I

POMOC UKRAINIE

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przygotowuje konwój humanitarny do Ukrainy. Wśród potrzebnych rzeczy, które będą przekazane do Ukrainy, jak również uchodźcom, którzy są w Polsce znajdują się:

• NOWE KOCE,

• NOWE ŚPIWORY,

• NOWE PODUSZKI,

• NOWE KOŁDRY,

• NOWA POŚCIEL,

• NOWE MATERACE,

• ŁÓZKA POLOWE I TURYSTYCZNE

• ŚRODKI MEDYCZNE I HIGIENICZNE, (BEZ LEKÓW!)

o MATERIAŁY OPATRUNKOWE

• POMPY INFUZYJNE

• ODZIEŻ (WYŁĄCZNIE NOWA),

• ARTYKUŁY DLA DZIECI I NIEMOWLĄT

o MLEKO W PROSZKU,

o CHUSTECZKI NAWILŻANE,

o PAMPERSY,

o ŚRODKI PIELĘGNACYJNE,

o UBRANIA NOWE

o SŁODYCZE WYSOKOKALORYCZNE – BATONY,

• ARTYKUŁY SPOŻYWCZE Z DŁUGIM TERMINEM PRZYDATNOŚCI

Artykuły zbieramy w parafiach na terenie całej archidiecezji. Prosimy, aby parafialne zespoły i grupy charytatywne aktywnie, włączały się w przeprowadzoną zbiórkę.

Wszystkie artykuły już na etapie przyjmowania trzeba sortować! Przyjmujemy WYŁĄCZNIE NOWE artykuły z listy.

Prosimy, jeśli to możliwe, o przetrzymanie tych darów w parafiach, tak aby w kolejnych tygodniach i miesiącach być gotowym do ich przekazania gdy stanie się to niezbędne w działaniach.

Jeśli nie ma możliwości takiego zmagazynowania to posortowane dary, w opisanych kartonach przygotowujemy do odbioru do centralnego magazynu Caritas archidiecezji wrocławskiej, skąd będą kierowane do centrum logistycznego Caritas a stamtąd dalej na Ukrainę bądź do wsparcia uchodźców na granicy.