• Orszakowe świętowanie

Barwny Orszak przeszedł po raz drugi ulicami Wołowa. Setki uczestników wzięło udział w Święcie Trzech Króli. Z wielu zakątków ziemi przybyły kolorowe zastępy, a na czele mędrcy, którzy oddali pokłon i dary Dzieciątku Jezus.

Orszak rozpoczęła uroczysta msza święta pod przewodnictwem abpa seniora archidiecezji wrocławskiej Mariana Gołębiewskiego w naszym kościele. Podczas liturgii Arcybiskup Senior odwołał się do Ewangelii – przedstawił mędrców, którzy podążyli za gwiazdą betlejemską nie znając drogi. Być może pochodzili z Persji lub Jordanii i najprowdopodobniej znali się już na astrologii i układzie gwiazd na niebie. To byli poszukiwacze prawdy, którzy chcieli ją poznać w nowonarodzonym Mesjaszu, oddając Mu pokłon.

Przekazali też dary, które w religii i kulturze Bliskiego Wschodu miały szczególne znaczenie – złoto jako królowi, kadzidło jako Bogu, a mirę jako człowiekowi, który będzie cierpiał.

• Holy Wins 2017

Holy Wins świętowaliśmy w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych. Pod przewodnictwem Księdza Biskupa Antoniego Długosza przeżyliśmy radosną Eucharystię, podczas której podał nam - jak i czy można dziś zostać świętym.

Jego wyjątkowy styl udzielał się wszystkim, nic więc dziwnego, że dobry humor, śpew i taniec ogarnął całą świątynię. Dzieci przebrane za świętych niosły w paradzie świętych relikwie z naszej parafii i kościoła św. Boromeusza na halę sportową OSIR-u, gdzie po raz kolejny wystąpił i śpiewał z wszystkimi Ksiądz Biskup.

Następnie uczestniczyliśmy w koncercie kolejnego gościa  Majki Jeżowskiej, która porwała nas do zabawy. Mieliśmy naprawdę wrażenie, że święci radują się w niebie.